SETUP op Betweter Festival 2025
Het Betweter Festival is er weer! Als vaste partner neemt SETUP maar liefst 3 programma's mee.
Het Betweter Festival is er weer! Een jaarlijkse dosis wetenschap en kunst. Iedere zaal, hoek en kier van TivoliVredenburg wordt gevuld met een eigenzinnige mix van talks, interviews, installaties, film, muziek en live wetenschappelijk onderzoek. Als vaste partner neemt SETUP maar liefst 3 programma’s mee.
De social media power-bila-show
Mensen deleten hun social accounts massaal. Maar toch craven we naar social media, we willen onze duimen uitputten en zoveel mogelijk informatie krijgen en alles delen. Maar wat nu? Waar gaan we heen met z’n allen en onze duimen?
Daar gaan we achter komen tijdens de flitsende-benen-op-tafel-brainstorm gedachtenspin power-bila-show van SETUP. We werken niet vanuit je moeders gruizige garage in Silicon Valley; dit keer wordt het een democratisch proces. Want we weten allemaal, hoe meer mensen tijdens een vergadering, des te meer meningen en die leiden áltijd tot concretere plannen. We ontwerpen samen met de gebruiker – JIJ! – het nieuwste, grootste, meest inclusieve, meest klimaatneutrale, advertentie-arme, privacy-vriendelijke, grappigste, community-gedreven, troll-vrije en vooral gezelligste social mediaplatform dat de wereld ooit heeft gekend.
Want zo moeilijk kan het toch niet zijn?
Het Facebook Museum: Bringing the end closer together
Deze zomer stond het pop-up Facebook Museum op Utrecht Centraal. De tekst op de ramen schreeuwde je naar binnen: "Stop! Verwijder je Facebookprofiel nog niet!" In het museum kon je de geschiedenis van Facebook bekijken in iconische werken, en je data doneren om te archiveren. Facebook was een wezenlijk onderdeel van ons leven en is onderdeel van ons digitaal erfgoed. Dat willen en kunnen we niet zomaar deleten.
Op Betweter staat SETUP met een deel van het museum én de bevindingen van de eerste pop-up. Mijmer bij vervlogen memes en glitterplaatjes, en sta stil bij wat we zijn verloren. Een wereld zonder grenzen, zonder vooroordelen en waarin gelijkheid mogelijk leek.
Casper de Jong short film festival of Inanimate Beings
In oktober vond het eerste Casper de Jong short film festival of inanimate beings plaats. De korte films van Casper met inanimate beings in de hoofdrol, wekken bij iedereen direct een gevoel van verbinding op. Verbinding met zijn personages, ook al zijn ze niet van vlees en bloed. Dit laat onze relatie met technologie op een hele speelse manier zien. Het is niet alleen een setje schroefjes en draadjes, ze zijn overal om ons heen en we delen ons leven met ze. Casper laat je dit op zijn unieke manier meemaken. Dat verdient een podium.
Op het Betweter Festival laten we enkele van de films zien, waarbij de kijker deze in intieme setting kan bekijken en zetten we de inanimate beings (letterlijk) in de spotlights om te bekijken en met enkele ervan zelf te experimenteren.