re:connect Digital Art Expo
Utrechtse digitale kunstenaars toveren de Janskerk om tot Digital Art Expo.
De Janskerk wordt voor één avond omgetoverd tot Digital Art Expo! Kunstenaars tonen nieuw interactief werk dat je verbeelding van deze historische plek oprekt.
Interactief kunstenaar Eva Asscheman (HKU) laat met een locatie-specifieke installatie het verdwenen carillon en verloren torens van de Janskerk in vorm en geluid terugkeren.
Vier interactieve makersduo's uit het project Installation48 tonen audiovisuele installaties. Daarmee worden gezichtsherkenning, het fenomeen verveling en de grenzen tussen psychologie en technologie voelbaar gemaakt.
Uit 20 jaar Interactive Performance Design, de gerenommeerde opleiding van HKU, zijn 3 toonaangevende werken geselecteerd voor re:connect.
Re:connect is een samenwerking tussen SETUP en HKU. Deze expositie is onderdeel van Kerk en Kunst, een project binnen het programma Toekomst Religieus Erfgoed van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, waarin partners samenwerken om kerkgebouwen een duurzame toekomst te geven.